Formát papíru

Průvodce studentskou tvorbou

Boat Smith

Jméno Ročník Datum

Gyula Derkovits, Boat Smith. Právo veřejné domény Podívejte se na toto plátno v pohyblivém světle: kresbu, skutečnou barvu pod lakem i čistý pigment

Zásadní informace

Autor
Gyula Derkovits wahooart.com/cs/artists/gyula-derkovits/
Datum vzniku díla
1894 – 1934
Pohyb
Impressionism Painters working fast and outdoors to catch how light actually looked at one moment, rather than finishing smoothly in a studio.

V kontextu

Boat Smith — Gyula Derkovits

Kdy mohl být tento obraz vytvořen?

  1. 1890
  2. 1900
  3. 1910
  4. 1920
  5. 1930

Horní řada: roky. Dolní řada: věk umělce na začátku a na konci každého období — 0 při narození, 40 při smrti.

Shaded: životopis Gyula Derkovits (1894–1934) každý obraz s datem vzniku, dekáda po dekádě

U tohoto záznamu není uvedeno přesné datum — vzhledem k délce života umělce a stylu díla, jaké desetiletí byste odhadli?

Podobná díla

  • The Last Supper wahooart.com/cs/art/gyula-derkovits-the-last-supper-9DHAMR-en/
  • Concert wahooart.com/cs/art/gyula-derkovits-concert-9DHAKP-en/
  • Under A Big Tree - wahooart.com/cs/art/gyula-derkovits-under-a-big-tree-9DHAN5-en/

Vyberte si jedno z výše uvedených děl: uveďte dvě věci, které má společné s tímto dílem, a jednu věc, ve které se liší.

Další díla, která se k tomuto hodí: wahooart.com/cs/art/similar/gyula-derkovits-boat-smith-9DHAKB-en/

Paleta barev

Určeno podle obrazu

    Hlavní barva

    Quinacridone Magenta #6b5551

    Uložená paleta

    • #6B5551
    • #BC7A54
    • #DAAA64
    • #927E6C

    Tyto barvy v rámci celé umělecké palety Najděte další obrazy podle barvy

    Paleta
    Dark Dominantní barevná rodina na obrázku.
    Název hlavní barvy
    Quinacridone Magenta
    Sytost
    Vivid Jak nasycené a rozmanité barvy jsou, od jediného tlumeného odstínu až po mnoho jasných tónů.
    Kontrast
    Gentle Jak moc se barvy v rámci obrazu liší v jasnosti a sytosti.
    Harmonie
    Strong Color Unity Jak dobře barvy spoluladí, od kontrastních až po plně harmonické.
    Jasnost
    Bright Jak moc je obraz celkově světlý nebo tmavý, od hlubokého stínu až po jasný světelný vrchol.
    Nasycení
    Clear Color Presence Jak čisté a syté jsou tyto barvy, od téměř šedých až po plně živé.

    Kde na světě se na tento obraz dívají lidé?

    • pod 1%
    • 1–3%
    • 3–8%
    • 8–20%
    • 20% a více
    Tento obraz sám o sobě nemá pro zmapování dostatek zaznamenaných návštěvníků, proto tato deska obsahuje všechna díla autora Gyula Derkovits za posledních dvanáct měsíců — celkem 3 zemí. Odkud tyto údaje pocházejí

    Deset předních zemí

    1. 1 Čína 71,4%
    2. 2 Česko 14,3%
    3. 3 Řecko 14,3%

    Najděte na mapě tři nejtmavší země. Nachází se muzeum, které toto malířské dílo uchovává, v některé z nich? Napište jeden důvod, proč by se na něj mohli dívat lidé z dalekých krajin.

    8 nejvíce prohlížených děl umělce Gyula Derkovits

    1. 1 Bridge In Winter 25,0%
    2. 2 The Last Supper 12,5%
    3. 3 The Verdict 12,5%
    4. 4 Bridge Builders 12,5%
    5. 5 Under A Big Tree 12,5%
    6. 6 Dózsa-series Vii. Subdual 12,5%
    7. 7 Dózsa-series Vi. Clash 12,5%
    8. — Boat Smith tento obraz 0,0%

    Tyto práce společně tvoří 100,0% veškeré pozornosti, kterou obrazy tohoto umělce obdržely za posledních dvanáct měsíců. Katalog obsahuje 31 děl tohoto umělce, z nichž 7 byla prohlédnuta alespoň jednou. Tento obraz zatím nebyl v daném období prohlédnut – uzavírá seznam bez uvedeného pořadí. Stále stejné, měsíc po měsíci

    Sloupce měří pozornost, nikoliv kvalitu. Vyberte dílo na vrcholu a toto: uveďte jednu věc, která by mohla způsobit, že si obraz získá slávu mimo to, jak je vymalovaný.

    Umělec a muzeum

    Umělec

    Gyula Derkovits

    Narozen(a) v Szombathely, Hungary

    A Life Forged in Wood and War

    The life of Gyula Derkovits was a profound struggle between the heavy reality of manual labor and the ethereal call of artistic expression. Born in Szombathely, Hungary, his early years were defined by the scent of sawdust and the discipline of craftsmanship, as he was initially apprenticed to his father’s carpentry workshop. This foundation in physical labor would later haunt and inform the very texture of his visual language. Despite a burgeoning talent nurtured by a sign painter, Derkovical's path was diverted by the onset of World War I. He volunteered for service, a decision that left him with lasting scars: a paralyzed left hand and a debilitating lung condition. These physical hardships did not stifle his spirit but rather redirected it toward the pursuit of art through night schools and private instruction, eventually leading him to study under Károly Kernstok.

    The Evolution of a Visual Language

    As Derkovits navigated the turbulent political landscape of early 20th-century Hungary, his artistic style underwent a remarkable metamorphosis. His early works, shaped by his time in Budapest and later in Vienna, vibrated with the energy of Expressionism, Cubism, and Constructivism. During his years in Vienna, the influence of German expressionist painting became palpable, lending a certain raw intensity to his compositions. However, as he matured, his work moved away from purely formal experimentation toward a deeply personal and eccentric style. He began to favor tempera, utilizing it to create larger, almost monumental paintings that captured the essence of daily life with a unique blend of strict image editing and lyrical color.

    Social Consciousness and Graphic Mastery

    Beyond the canvas, Derkovits was a master of graphic arts, using printmaking to voice his profound social critiques. His connection to the political movements of his time—including his period of involvement with the Hungarian Communist Party—deeply permeated his subject matter. One of his most significant achievements remains his series of twelve woodcuts depicting the peasant revolt of 1514, a work that solidified his reputation through its powerful depiction of historical struggle. His graphic output often served as a biting satire of bourgeois society, utilizing sharp lines and stark contrasts to highlight the plight of the common person. Through both his monumental paintings and his intricate etchings, Derkovits left an indelible mark on Hungarian visual arts, blending social criticism with an unmistakable, individual formal language.

    Více informací zde

    Najděte si online

    QR kód odkazující na stránku ke stažení Boat Smith

    wahooart.com/cs/art/download/gyula-derkovits-boat-smith-9DHAKB-en/

    Citace tohoto díla

    MLA
    Derkovits, Gyula. Boat Smith. n.d., https://wahooart.com/cs/art/gyula-derkovits-boat-smith-9DHAKB-en/
    APA
    Derkovits, Gyula (n.d.). Boat Smith [Painting]. https://wahooart.com/cs/art/gyula-derkovits-boat-smith-9DHAKB-en/
    Chicago
    Gyula Derkovits. Boat Smith. n.d. https://wahooart.com/cs/art/gyula-derkovits-boat-smith-9DHAKB-en/
    Harvard
    Derkovits, Gyula (n.d.) Boat Smith. Available at: https://wahooart.com/cs/art/gyula-derkovits-boat-smith-9DHAKB-en/

    Zaměřte se pozorně

    Boat Smith — Gyula Derkovits

    Detailní pohled

    Odpovídejte vlastními slovy. Neexistují zde žádné špatné odpovědi – pouze odpovědi, které dokážete vysvětlit.

    1. Co vás zaujme jako první a proč?
    2. Které barvy nebo tvary vytvářejí atmosféru – a jaká to je atmosféra?
    3. V našem katalogu je toto dílo zařazeno pod: boatsmith, rural life, coastal scene. Souhlasíte? Co byste k němu přidali nebo co byste z něj odebrali?
    4. Znovu se podívejte na dílo The Last Supper, které jste v tomto průvodci viděli dříve. Jmenujte dvě věci, které má společné s tímto dílem, a jednu věc, která je odlišná.
    5. Impressionism: Painters working fast and outdoors to catch how light actually looked at one moment, rather than finishing smoothly in a studio. Kde v tomto díle můžete tento prvek spatřit?

    Vaše odpověď

    Napište krátký odstavec o tomto uměleckém díle. Vycházejte při psaní z faktů uvedených v předchozích částech tohoto průvodce a ze svých předchozích odpovědí.

    Otázky a odpovědi

    Využívá „Boat Smith“ od Gyula Derkovits výrazné kontrasty, nebo jemné harmonie?

    V díle "Boat Smith" je Gentle kontrast spojen s Strong Color Unity harmonií.

    Je „Boat Smith“ od Gyula Derkovits portrét, krajina nebo čtvercová kompozice?

    Dílo „Boat Smith“ od Gyula Derkovits má formát Portrait. Formát určuje poměry kompozice.

    Jak mohu najít umělecká díla podobná dílu „Boat Smith“ od Gyula Derkovits?

    Díla podobná dílu „Boat Smith“ od Gyula Derkovits jsou shromážděna na stránce Podobná díla tohoto díla.