Формат на хартията

Ръководство за ученически творби

Thaddeus Burr

Име Клас Дата

Йоан Сингълтън Копли, Thaddeus Burr (1760). Обществено достояние Вижте това платно под движеща се светлина: рисунката, истинския цвят под лака, чистия пигмент

Основни факти

Художник
Йоан Сингълтън Копли wahooart.com/bg/artists/%D0%B9%D0%BE%D0%B0%D0%BD-%D1%81%D0%B8%D0%BD%D0%B3%D1%8A%D0%BB%D1%82%D1%8A%D0%BD-%D0%BA%D0%BE%D0%BF%D0%BB%D0%B8_bg/
Дати на създаване от художника
1738 – 1815
Картина с боя
1760
Празен размер
128 x 101 cm
Движение
Neo-Classicism A deliberate return to the calm balance and clear outlines of ancient Greek and Roman art.

В контекста

Thaddeus Burr — Йоан Сингълтън Копли

Какви са размерите?

Оригиналните размери са 128 × 101 см (височина × ширина), изобразени тук до възрастен със среден ръст.

Година на създаване

  1. 1730
  2. 1740
  3. 1750
  4. 1760
  5. 1770
  6. 1780
  7. 1790
  8. 1800
  9. 1810

Горният ред: годините. Долният ред: възрастта на художника в началото и в края на всеки период — 0 при раждането, 77 при смъртта.

Написана, когато художникът е бил на 22 години. Художникът е дожил до 77 години. 38 от 349 датираните творби на този артист в нашия каталог са създадени по-рано.

Засенчен: животът на Йоан Сингълтън Копли (1738–1815) ▲ тази творба, 1760 всяка датирана картина, десетилетие по десетилетие

Първи творби: до 1764 Основни години на активна дейност: 1764–1777 По-късни творби: от 1777

Тези три периода разделят произведенията, за които в този каталог е посочена дата, на първо тримесечие, средна половина и последно тримесечие. Те не представляват пълното творческо наследство на артиста: един кратък период може да е пропуск в архива, а не просто време на творческа затишие. Същите години, в които се развива животът на художника

Сравнение с подобни произведения

Изберете едно от произведенията по-горе: посочете две неща, които то споделя с това произведение, и едно нещо, което го отличава.

Други произведения, които биха допълнили това: wahooart.com/bg/art/similar/john-singleton-copley-thaddeus-burr-8XYCHJ-en/

Цветова палитра

Измерено по изображението

    Основен цвят

    Black #10100a

    Запазена палитра

    • #10100A
    • #BA986F
    • #312A21
    • #635A4E

    Тези цветове са част от цялата палитра на художника Намерете други картини по цвят

    Палитра
    Earthy Доминиращата цветова гама в изображението.
    Име на основния цвят
    Black
    Интензивност
    Monochromatic Колко са наситени и разнообразни цветовете – от един приглушен нюанс до множество ярки такива.
    Контраст
    Gentle Доколко цветовете се различават по светлота и наситеност в рамките на картината.
    Хармония
    Balanced Harmony Колко добре цветовете си взаимодействат – от контрастни до напълно обединени.
    Яркост
    Deep_shadow Общата светлост или тъмнина на изображението – от дълбока сянка до ярък акцент.
    Наситенност
    Muted Колко чисти и силни са цветовете – от почти сиви до напълно живи.

    От кои части на света се разглежда тази картина?

    • под 1%
    • 1–3%
    • 3–8%
    • 8–20%
    • 20% и повече
    Тази картина сама по себе зависи твърде малко записани посетители, за да бъде картографирана, затова на плочката е посочено всяко произведение на Йоан Сингълтън Копли през последните дванадесет месеца — общо 21 държави. Откъде идват тези данни

    Десетте водещи държави

    1. 1 Китай 64,5%
    2. 2 Съединени Американски Щати 10,0%
    3. 3 Хонк Конг 7,2%
    4. 4 Сингапур 4,7%
    5. 5 Франция 2,5%
    6. 6 Мексико 2,2%
    7. 7 Аржентина 1,4%
    8. 8 Румъния 1,4%
    9. 9 Колумбия 1,1%
    10. 10 Германия 0,7%
    11. · 11 други държави 4,3%

    Намерете трите най-тъмни държави на картата. Намира ли се музей, който съхранява тази картина, в някоя от тях? Напишете една причина, поради която хора от далечни места биха я разгледали.

    20 най-разглеждани творби на Йоан Сингълтън Копли

    1. 1 Уотсън и акулата, 1778 14,4%
    2. 2 Връщане на Нептун, 1754 2,6%
    3. 3 Mrs.William Eppes, 1769 2,3%
    4. 4 Elkanah Watson, 1782 2,0%
    5. 5 Young lady with a bird and dog, 1767 1,6%
    6. 6 The Colapse of the Earl of Chatham in the House of Lords (also known as The Death of the Earl of Chatham), 1779 1,3%
    7. 7 Thomas Amory II, 1772 1,3%
    8. 8 Mrs.Daniel Hubbard (Mary Greene), 1764 1,3%
    9. 9 Mary Elizabeth Martin, 1771 1,3%
    10. 10 James Tilley, (painting) 1,3%
    11. 11 The Ascension, 1775 1,0%
    12. 12 The Nativity, 1777 1,0%
    13. 13 Mrs.Ezekiel Gondthwait (Elizabeth Lewis), 1771 1,0%
    14. 14 Mrs.George Watson (Elizabeth Oliver), 1765 1,0%
    15. 15 Martin Howard, 1767 1,0%
    16. 16 Head of a Negro, 1777 1,0%
    17. 17 Samuel Reading to Eli the Judgments of God Upon Eli's House, 1780 1,0%
    18. 18 Жена на Джон Уинтръп, 1773 1,0%
    19. 19 Defeat of the Floating Batteries at Gibraltar, September 1782 (The Siege of Gibraltar), 1791 1,0%
    20. Thaddeus Burr, 1760 тази картина 0,0%

    В съвкупност тези творби привличат 38,4% от цялото внимание, което са получили картините на този артист през последните дванадесет месеца. Каталогът съдържа 482 творби на този артист, като 161 от тях са разглеждани поне веднъж. Тази картина все още не е била разглеждана за този период — тя завършва списъка без определен ранг. Всичко е същото, месец по месец

    Показателите измерват вниманието, а не качеството. Изберете произведението най-отгоре и това: посочете нещо, което би могло да направи една картина известна, освен самото ѝ техническо изпълнение.

    За това произведение

    Thaddeus Burr — Йоан Сингълтън Копли

    The painting Thaddeus Burr is a masterpiece created by the renowned Anglo-American artist John Singleton Copley in 1760. This oil on canvas portrait measures 128 x 101 cm and is a quintessential example of Neo-Classicism. The subject, Thaddeus Burr, is depicted sitting on a stone pedestal, exuding an air of elegance and sophistication.

    Artistic Style and Composition

    John Singleton Copley's artistic style is characterized by his attention to detail and ability to capture the essence of his subjects. In Thaddeus Burr, he employs a range of techniques, including the use of chiaroscuro, to create a sense of depth and dimensionality. The composition of the painting is equally impressive, with the subject placed prominently in the center, surrounded by subtle hints of other figures.

    The painting is a testament to John Singleton Copley's skill as a portrait artist, able to convey the personality and character of his subjects through their expressions and poses.

    The use of color in the painting is also noteworthy, with the muted tones of the subject's clothing contrasting with the brighter hues of the background.

    For more information on John Singleton Copley's works, visit https://AllPaintingsStore.com/@/John-Singleton-Copley

    Handmade oil painting reproductions of Thaddeus Burr are available at /art/list/?Filter=8XYCHJ-John-Singleton-Copley-Thaddeus-Burr, allowing art enthusiasts to own a piece of history. The Reynolda House Museum of American Art also features an impressive collection of American art, including works by John Singleton Copley, which can be explored at /art/list/?Filter=A@D3BLF3-El-Museo-Reynolda-House-Museum-of-American-Art-(Estados-Unidos).

    The Smithsonian American Art Museum is another notable institution that showcases an extensive collection of American art, including paintings by John Singleton Copley, such as V. A. and John Erving, which can be found at /art/list/?Filter=ARJFMY-John-Singleton-Copley-V-A-(painting) and /art/list/?Filter=ARJFPS-John-Singleton-Copley-John-Erving-(painting).

    Художник и музей

    Художник

    Йоан Сингълтън Копли

    Роден в Бостън, Великобритания

    A Pioneer Bridging Worlds: The Life and Art of John Singleton Copley

    John Singleton Copley, роден в Бостън през 1738 г., заема уникална и ключова позиция в историята на американското изкуство. Той не беше просто художник; той беше културен мост, свързващ англо-американска естетика по времето на огромни политически и социални сътресения. Неговата история е една на самообучение, неукротима амбиция и забележителна способност да улавя не само подобия, но и същността на своите обекти в контекста на тяхното време. Ранният живот на Copley беше потопен в оживения морски свят на колониален Бостън – град, изпълнен с търговци, кораблестроители и нарастващо богатство. Неговият баща, Ричард Copley, макар и отсъствал скоро след раждането на Джон, беше търговец на тютюн, а неговата майка, Мери Сингълтън Copley, управляваше магазин на Лонг Уорф. Това създаде за младия Джон остър усет към материалния свят – текстурите на тъканите, блясъка на сребъра, фините нюанси на социалното положение – всички елементи, които по-късно ще определят неговия художествен стил. Неговият стрийпър, Пийтер Пелмън, гравиер и лимьор (художник, създаващ портрети върху велурен или пергаментов материал), осигури първоначално насоки, но талантът на Copley беше в голяма степен самообучен чрез упорит труд и практика. Той погълна всички налични гравюри, преписвайки ги старателно, за да усвои техниката, и бързо надмина способностите на своя стрийпър.

    The Rise of a Colonial Portraitist

    Към 1760-те години Copley се утвърди като водещ портретист в Бостън, обслужвайки елитите на града. Неговият успех не беше само заради техническо умение; то беше способността му да внася психологическа дълбочина в своите портрети – нещо рядко срещано в колониалното американско изкуство. Той надхвърли простото представяне, стремейки се да улови характера и социалното положение на своите модели. Това включваше прецизно внимание към детайлите – точното оцветяване на тъканите, бижута и мебели – но също така и остро чувство за поза, израз и жестове. Портретите на Copley не бяха просто изображения; те бяха декларации за богатство, власт и социално положение. Той умело включваше символични предмети в своите композиции, незабележимо подсказвайки професиите или интересите на своите модели. Търговецът може да бъде представен с внесени стоки на заден план, адвокатът с правни текстове или офицер от военноморския флот с морски инструменти. Това внимание към детайлите и символиката надгради неговото изкуство отвъд простото портретно изкуство, превръщайки го в форма на социален коментар. Неговият портрет на Г-жа Езекиъл Гъндовайт (Елизабет Лийс) е отличен пример за този подход – елегантната поза, луксозните тъкани и фините детайли предават усещане за изтънченост и статус.

    Ambition and the Call of Europe

    Въпреки успеха си в Бостън, Copley таеше амбиции, които надхвърляха колониялното художествено общество. Той копнееше за признание от устата на утвърдените европейски артисти и искаше да тества уменията си срещу майсторите на европейското изкуство. През 1766 г. той изпрати своя Boy with a Flying Squirrel (Хенри Пелмън) до Обществото на художниците в Лондон, където беше високо оценено от Джошуа Рейнхолд и Бенджамин Уест – двама водещи фигури в британската художествена сцена. Тази насърчителна информация подтикна Copley към по-нататъшно обучение и излагане. Въпреки това, семейните задължения и процъфтяваща практика го държаха в Бостън още десет години. Накрая, през 1774 г., заедно със съпругата си Сузана Фарнсворт Кларк и техните деца, той се отправи на пътешествие до Европа, с намерението да изучава старите майстори и да установи себе си като исторически художник. Бързото избухване на Американската революция веднага след пристигането му усложни нещата, принуждавайки Copley да се ориентира в политически поляризирана среда, докато преследваше своите художествени цели.

    Historical Narratives and Lasting Legacy

    В Лондон Copley намери както възможности, така и предизвикателства. Той продължи да рисува портрети, осигурявайки си поръчки от видни британски фигури, но също така се насочи към историческо изкуство – жанр, който беше смятан за по-престижен от портретното в този момент. Неговият най-амбициозен проект в тази област беше The Death of Major Peirson (1778), представящ сцена от битката при Джърси по време на Американската революционна война. Въпреки че е технически впечатляващо, то получи смесени отзиви, като някои критици поставят под въпрос композицията и драматичния му ефект. Художествените амбиции на Copley го доведоха да се опита да създаде исторически картини, които често не успяват да съответстват на неговите естествени умения за портретно изкуство.

    Influences and Artistic Development

    Early Influences: Copley’s early artistic development was heavily influenced by the engravings he meticulously copied, particularly those of European masters like Rembrandt van Rijn and Antoine Watteau.

    Peter Pelham's Guidance: His stepfather, Peter Pelham, provided initial training in portraiture and engraving techniques, laying the foundation for his future success.

    Joshua Reynolds & Benjamin West: The encouragement and feedback from these prominent British artists during Copley’s early submissions to London exhibitions were crucial in shaping his ambitions and artistic direction.

    Rococo Style: Copley initially embraced the Rococo style, evident in his use of delicate colors, graceful poses, and ornate details. However, he gradually moved towards a more realistic and restrained approach.

    Historical Painting Inspiration: His exposure to historical paintings by artists like Benjamin West inspired him to explore this genre, though he often struggled to fully reconcile it with his natural talent for portraiture.

    Научете повече тук

    Намерете го онлайн

    QR код, който препраща към страницата за изтегляне на Thaddeus Burr

    wahooart.com/bg/art/download/john-singleton-copley-thaddeus-burr-8XYCHJ-en/

    Цитиране на това произведение

    MLA
    Копли, Йоан Сингълтън. Thaddeus Burr. 1760, https://wahooart.com/bg/art/john-singleton-copley-thaddeus-burr-8XYCHJ-en/
    APA
    Копли, Йоан Сингълтън (1760). Thaddeus Burr [Painting]. https://wahooart.com/bg/art/john-singleton-copley-thaddeus-burr-8XYCHJ-en/
    Chicago
    Йоан Сингълтън Копли. Thaddeus Burr. 1760. https://wahooart.com/bg/art/john-singleton-copley-thaddeus-burr-8XYCHJ-en/
    Harvard
    Копли, Йоан Сингълтън (1760) Thaddeus Burr. Available at: https://wahooart.com/bg/art/john-singleton-copley-thaddeus-burr-8XYCHJ-en/

    Разгледайте внимателно

    Thaddeus Burr — Йоан Сингълтън Копли

    Разгледайте по-отблизо

    Отговорете с ваши собствени думи. Тук няма грешни отговори — само такива, които можете да обясните.

    1. Какво привлича погледа ви първо и защо?
    2. Кои цветове или форми създават настроението — и какво представлява то?
    3. Колко лица можете да откриете? ____ (в нашия каталог са изброени 1 — вие съгласни ли сте?)
    4. В нашия каталог това произведение е класифицирано под: portrait, dignified man, classical art. Съгласни ли сте с това? Какво бихте добавили или премахнали?
    5. Върнете се към Уотсън и акулата (1778), разгледани по-рано в това ръководство. Намерете две прилики между него и тази творба, както и една разлика.

    Вашият отговор

    Напишете кратък абзац за това произведение на изкуството, като използвате информацията от предишните части на това ръководство и вашите отговори по-горе.

    Въпроси и отговори

    Кой художник и кой стил стоят зад "Thaddeus Burr"?

    "Thaddeus Burr" е създадена от Йоан Сингълтън Копли в стила на Neo-Classicism. Художникът и художественото направление определят традицията на произведението.

    Как да изтегля изображението на „Thaddeus Burr“ на Йоан Сингълтън Копли?

    За "Thaddeus Burr" е налично сваляне: страницата за Изтегляне на произведението предлага дигитално изтегляне на изображение с висока резолюция.

    На каква възраст Йоан Сингълтън Копли създава „Thaddeus Burr“?

    Когато „Thaddeus Burr“ е създадена през 1760, Йоан Сингълтън Копли – роден/а през 1738 – е бил/а на 22 години.